przewodniki zakupowe

Biustonosze ciążowe — przewodnik dla kupujących

Jednym z pierwszych objawów ciąży jest zmiana wielkości biustu. Jest to powód, dla którego zespół firmy Mothercare zajmujący się artykułami potrzebnymi na czas ciąży i okresu okołoporodowego współpracuje bezpośrednio ze specjalistami, położnymi oraz kobietami w ciąży. Współpraca ta ma na celu opracowywanie szerokiej gamy produktów ułatwiających życie kobietom będącym w różnych stadiach ciąży oraz karmiących piersią. Dysponujemy wiedzą i doświadczeniem w zakresie projektowania bielizny, poczynając od biustonoszy ciążowych bez fiszbin, a kończąc na biustonoszach do karmienia. Udzielamy również specjalistycznych porad dotyczących dobierania biustonoszy. Podsumowując — przekazywane kobietom wskazówki stanowią doskonałą wymówkę dla kupienia kilku sztuk ślicznej bielizny na fascynujący i niezwykły czas ciąży!

maternity & nursing bra guide

Bra Measuring & Fit Guide

Kiedy będę potrzebować pierwszego biustonosza ciążowego?

Gdy tylko noszenie aktualnie używanych biustonoszy przestanie być komfortowe, a piersi staną się bardziej wrażliwe, powinnaś pomyśleć o biustonoszu ciążowym. Piersi podtrzymywane są przez więzadła, a nie mięśnie, co sprawia, że są podatne na zmiany hormonalne. Dlatego też radzimy zmierzyć się już na początku ciąży. Odwiedź lokalny sklep firmy Mothercare, aby skorzystać z usług profesjonalnych brafitterek, które chętnie pomogą Ci w dobraniu właściwego rozmiaru i modelu biustonosza.

Dlaczego biustonosze podtrzymujące bez fiszbin i biustonosze do karmienia?

Wielu lekarzy zaleca na czas ciąży rezygnację z biustonoszy usztywnianych fiszbinami. Pozbawione fiszbin modele biustonoszy ciążowych nie wpijają się we wrażliwą tkankę ulegających szybkim zmianom piersi. Dobrze podtrzymujący biustonosz bez fiszbin pomaga na długo zachować ładny kształt biustu po ciąży.

Ilu biustonoszy będę potrzebowała?

To zależy od Twojego organizmu i potrzeb. Najpierw będziesz musiała kupić biustonosze ciążowe. Są to pozbawione fiszbin biustonosze przeznaczone do noszenia w czasie ciąży. Oferujemy szeroki wybór biustonoszy, w tym wygodne i modne modele typu T-shirt bra, które nie odznaczają się pod bluzką, a także sprzedawane po dwie sztuki biustonosze z nadrukiem w bardzo okazyjnej cenie. Zacznij od kupna 2-3 biustonoszy i sprawdź, jak się w nich czujesz. Możliwe, że będziesz potrzebować więcej, a możesz też poczekać, aż biust powiększy się o kolejny rozmiar, i wtedy dopiero wtedy dokupić kolejne.

Około trzydziestego szóstego – trzydziestego ósmego tygodnia ciąży musisz pomyśleć o kupnie biustonosza do karmienia. Modele tego rodzaju mają na ramiączkach odpinane klipsy, które ułatwiają opuszczenie miseczki i nakarmienie maleństwa. Zachęcamy do odwiedzenia naszych sklepów, gdzie przeszkolone brafitterki z przyjemnością pomogą Ci dobrać odpowiedni biustonosz i określić przybliżony rozmiar miseczek w okresie karmienia.

Nocny wypoczynek może być dla wielu ciężarnych czasem dyskomfortu. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, proponujemy delikatne, podtrzymujące biustonosze do spania. Przydają się one do podtrzymywania powiększającego się biustu w nocy. Dbałość o biust w czasie ciąży zaowocuje w przyszłości.

Poniżej przedstawiamy prostą tabelkę z informacjami o tym, kiedy możesz potrzebować różnych biustonoszy.

Etap ciąży do trzeciego miesiąca od trzeciego do szóstego miesiąca od szóstego do dziewiątego miesiąca Po porodzie
Biustonosz podtrzymujący tak tak tak nie
Biustonosz do spania może być tak tak tak
Biustonosz do karmienia nie nie tak (jeżeli karmisz piersią) tak (jeżeli karmisz piersią)
Kiedy się zmierzyć? tak tak tak (i w przypadku biustonoszy do karmienia ok. trzydziestego szóstego tygodnia) tak (i w przypadku biustonoszy do karmienia ok. trzydziestego szóstego tygodnia)

Jak często zdejmować miarę?

Powinnaś się zmierzyć, gdy tylko odczujesz dyskomfort noszenia aktualnie używanych biustonoszy ciążowych, a zwłaszcza wtedy, gdy zaobserwujesz zmianę rozmiaru biustu. Wahania rozmiaru wynikają ze zmian hormonalnych, jakie zachodzą w Twoim organizmie. Jest to zupełnie normalne zjawisko. Piersi w czasie ciąży mogą zwiększyć swoją wagę nawet o kilogram, dlatego tak ważne jest regularne mierzenie się i sprawdzanie jakości podtrzymania biustu. Pracujące w naszych sklepach brafitterki są dobrze przeszkolone i chętnie pomogą Ci dobrać biustonosz we właściwym rozmiarze.

Jeżeli szukasz instrukcji, w której krok po kroku przedstawiono sposób samodzielnego mierzenia biustu, skorzystaj z naszego przewodnika online i filmu wideo, który prezentuje metodę dobierania odpowiedniego biustonosza. Gdy dobierasz biustonosz ciążowy, powinnaś przymierzać poszczególne modele, zapinając je na ostatnią haftkę (w obwodzie powinny być możliwie najciaśniejsze). Dzięki temu będziesz mogła dłużej nosić taki biustonosz, ponieważ jego regulowany obwód nie będzie stanowił problemu w przypadku poszerzającej się z czasem klatki piersiowej. Mierząc biustonosz do karmienia, zapinaj go na pierwszą haftkę (najluźniejszy obwód), ponieważ po urodzeniu dziecka Twoja klatka piersiowa będzie się zwężać.

Na czym polega różnica pomiędzy biustonoszem ciążowym bez fiszbin a biustonoszem do karmienia bez fiszbin?

Modele te różnią się konstrukcją, która w przypadku biustonosza do karmienia ułatwia opuszczenie miseczki i nakarmienie głodnego malucha. Nasze ciążowe biustonosze podtrzymujące oraz biustonosze do karmienia mają te same zalety. Różnica polega tym, że w biustonoszach do karmienia zastosowano specjalne klipsy na ramiączkach. Biustonosze do karmienia mają opuszczane miseczki i specjalne ramiączka, które podczas karmienia utrzymują stanik wraz z ramiączkami na miejscu. Ze względu na prostszą konstrukcję i brak cech przydatnych podczas karmienia ciążowe biustonosze podtrzymujące są tańsze niż modele do karmienia. Niektóre przyszłe mamy wolą nosić biustonosze do karmienia przez całą ciążę, ponieważ nawet po porodzie rozmiar biustu będzie się zmieniał. Rozmiar piersi może ulegać stopniowemu zmniejszeniu w ciągu tygodni, a nawet miesięcy po rozwiązaniu. Biustonosze do karmienia możesz zatem nosić w trakcie dwóch różnych etapów macierzyństwa.

Przedstawiona tabela zawiera podstawowe informacje o najważniejszych cechach i zaletach biustonoszy firmy Mothercare.

Cechy biustonoszy ciążowych Mothercare Ciążowy biustonosz podtrzymujący Biustonosz do karmienia
Regulowane zapięcie (4 haftki), które zapewnia podwyższony komfort przez cały okres ciąży, gdy dziecko rośnie, a ciało się zmienia
Podszycie ze 100% bawełny (tylko w zestawach po 2 sztuki)
Kryte szwy wewnętrzne w miseczkach zwiększają komfort noszenia i ograniczają ryzyko podrażnienia
Miseczki podszyte bawełną zwiększają wygodę i chronią przed podrażnieniem skóry/brodawek sutkowych
Wyprofilowany środkowy odcinek przedniej części biustonosza dopasowany jest do kształtu brzucha
Przesunięte szwy zwiększają komfort użytkowania (tylko opakowania po 2 sztuki)
Opuszczane miseczki ułatwiające karmienie
Specjalne ramiączka podtrzymujące, dzięki którym ramiączka biustonosza pozostają na miejscu nawet podczas karmienia
Miękki i trwały elastyczny materiał zapewnia komfort i właściwe podtrzymanie biustu
Można prać w pralce

Co to jest biustonosz ciążowy (także w wersji do karmienia) bez fiszbin typu T-shirt bra?

Nasze nieusztywniane fiszbinami biustonosze ciążowe i do karmienia typu T-shirt bra posiadają miękkie i gładkie modelowane miseczki. Biustonosze te doskonale się noszą i nie odznaczają się nawet pod lekko dopasowanymi bluzkami. Ten rodzaj biustonoszy pięknie kształtuje biust i dobrze go podtrzymuje, a także zapewnia kobietom komfort w okresie karmienia dziecka piersią.

Co to są biustonosze ciążowe do spania?

W czasie ciąży możesz zauważyć, że Twoje piersi są bardziej tkliwe niż zwykle, jak również że w nocy Twój biust potrzebuje dodatkowego, delikatnego podtrzymania. Proponowane przez nas ciążowe biustonosze do spania mają służyć przez całą ciążę. Większość kobiet uważa, że po urodzeniu dziecka musi nosić biustonosz (zwykły lub do spania), kładąc się na spoczynek, tak by przytrzymywał on wkładki laktacyjne na miejscu (wkładki wchłaniają sączący się z piersi podczas snu pokarm).

Biustonosze do spania firmy Mothercare uszyte są z miękkiego, naturalnego i przepuszczającego powietrze materiału. Oferujemy dwa różne, dopasowane do potrzeb przyszłych mam fasony. Ich rozmiary mieszczą się w zakresie 8–20 i różnią się od rozmiarów miseczek określających wielkość biustonoszy ciążowych. Do ustalenia, który biustonosz będzie odpowiedni, wystarczy znajomość rozmiaru swojej odzieży.

Poniżej podajemy też krótkie wskazówki dotyczące różnych rodzajów oferowanych przez firmę Mothercare biustonoszy ciążowych i do karmienia.

Typ biustonosza Sprzedawany w sklepach Mothercare?
Modne biustonosze do karmienia — 2 sztuki
Modne biustonosze podtrzymujące — 2 sztuki
Biustonosze ciążowe podtrzymujące, bez fiszbin, niewidoczne pod ubraniem, sprzedawane pojedynczo
Biustonosze do spania — 2 sztuki
Biustonosze dla kobiet z obfitym biustem

Jeżeli chciałabyś uzyskać więcej informacji lub zapytać o coś, prosimy o kontakt.

Pamiętaj, że ciąża szybko minie (choć teraz możesz mieć na ten temat inne zdanie). Spraw sobie zatem trochę nowej bielizny, aby czuć się i wyglądać jak księżniczka przez kolejne dziewięć miesięcy — i nie tylko!